بسته بندی

بسته بندی نیاز اولیه هر محصول است و  بدون آن نمی توان محصول را محافظت کرد یا از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.هر بسته بندی هویت محصول را ارائه می دهد. پکیجینگ فرآیند ارائه پوششی محافظ و آموزنده به محصول است به گونه ای که از محصول در هنگام جابجایی، محافظت کند و همچنین اطلاعات مفیدی را در مورد محتوای داخل بسته در اختیار همه طرف های ذینفع قرار دهد.

پکیجینگ چیزی بیش از ظاهر زیبای محصول شماست و طراحی آن ممکن است بر همه چیز تأثیر بگذارد، از میزان شکستگی در حمل و نقل گرفته تا اینکه آیا فروشگاه ها مایل به خرید و قرار دادن محصول شما در جلوی قفسه های خود هستند.

label- penart
لیبل مناسب
opening-penart
بازشدگی
size of packaging-penart
اندازه مناسب
durability-penart
دوام

اینها ویژگی های یک پکیجینگ خوب است:  لیبل مناسب – باز شدگی – اندازه مناسب – دوام

لیبل :ممکن است از شما خواسته شود که اطلاعات خاصی را در برچسب محصول خود در هنگام توزیع آن به روش های خاص درج کنید. به عنوان مثال، برچسب محصولات غذایی که در فروشگاه های خرده فروشی فروخته می شوند باید حاوی اطلاعاتی در مورد مواد تشکیل دهنده و ارزش غذایی آنها باشد.

بازشدگی محصول : اگر محصول شما به گونه ای توزیع می شود که مشتریان بخواهند نمونه برداری کنند یا قبل از خرید آن را بررسی کنند، بسته بندی شما باید به راحتی باز و بسته شود. از طرف دیگر، اگر محصول شما نباید توسط کسی غیر از خریدار باز شود – برای مثال یک دارو – پس پکیجینگ باید به گونه ای طراحی شود که در برابر دستکاری مقاوم باشد.

اندازه مناسب : اگر محصول شما باید در فاصله طولانی تا محل توزیع آن ارسال شود، بسته بندی حجیم یا سنگین ممکن است هزینه های حمل و نقل را افزایش دهد. پس بهینه کردن حجم پکیجینگ در سود نهایی بسیار دخیل است.

دوام : بسیاری از محصولات بین نقطه تولید خود و مصرف کننده نهایی حمل و نقل سختی را تحمل می کنند. اگر سیستم توزیع شما برای محافظت از محصول شما قابل اعتماد نیست، بسته بندی شما بایدمحافظت از محصول شما را انجام دهد.  

طراحی انواع بسته‌بندی در پن‌آرت بر اساس دسته بندی های زیر ارائه میگردد:

۱. بسته‌بندی لفاف : شامل انواع پکیجینگ سلفون و لفاف مثل انواع سلفون چیپس و پفک ، لفاف های دو سر پیچ و دوسر پرس شکلات ، دوی پک و …

۲.بسته‌بندی مقوایی : انواع بپکیجینگ مقوایی مثل بسته‌های تابلتی ، ساک‌دستی ، دارویی و…

۳.بسته‌بندی هارد‌باکس :مثل جعبه درب و کفه ­ (تلسکوپی) دوتکه ، جعبه درب و کفه­ (تلسکوپی) سه تکه ، جعبه کشویی ،کتابی،قفلی،مگنتی و …

۴.کارتن : کارتن مادر با فلوت های A , B , C , E , F

با پن‌آرت و مشاوره رایگان مجموعه ما شما میتوانید از صفر تا صد بسته‌بندی و پکیجینگ محصول خود مطلع شوید و بهترین را انتخاب کنید .