بسته بندی مقوایی

بسته بندی مقوایی یا سافت باکس بسته بندی است که از متریالی ساخته میشود که انعطاف بیشتری نسبت به هارد باکس ها دارند و به همین نسبت استفاده از متریال نازکتر استقامت بسته ها متغیر میباشند .به طور کلی در بسته بندی مقوایی از مواد بسته بندی کاغذی استفاده می شود که پرمصرف ترین مواد در صنعت بسته بندی است. پردازش آسان، مقرون به صرفه و مناسب برای چاپ خوب است. مواد بسته بندی کاغذی که معمولا در بسته بندی جعبه های سافت باکس مورد استفاده قرار می گیرند، اساساً به سه دسته کاغذ، مقوا و کاغذ راه راه تقسیم می شوند.

1. کاغذ کرافت نوعی کاغذ است که عمدتا از خمیر سولفات تهیه می شود. دارای ویژگی های کم هزینه، استحکام بالا، فیبر ضخیم و نفوذپذیری هوا خوب است. بیشتر برای ساخت کیسه های خرید، کیسه های بسته بندی کاغذی، کاغذهای بسته بندی مواد غذایی و کوچک، کیف و … استفاده می شود و به عنوان کاغذ رویه کاغذ راه راه نیز استفاده می شود.

soft box packaging 1-penart

2.  کاغذ سفید شده نیز نوعی کاغذ بسته بندی است. از مخلوطی از خمیر چوب نرم و سخت با استفاده از فرآیند سولفات یا سولفات تولید می شود. با استحکام بالا، کاغذ سفید و ریز، صافی خوب، مناسب برای فرآیند چاپ مدرن. اغلب به عنوان کاغذ بسته بندی جعبه هدیه، برچسب، برچسب بطری و غیره استفاده می شود. 

3.  کاغذ مومی کاغذی است با مقاومت قوی در برابر آب همراه با تکنولوژی پوشش موم. عمدتاً برای بسته بندی های داخلی مانند غذا، میوه، کیک، منسوجات و مایحتاج روزانه استفاده می شود.

 4.  سلفون نوعی کاغذ بسته بندی ساخته شده از سلولز طبیعی است. می توان آن را به انواع مختلفی مانند رنگ، موم و پوشش درست کرد. ویژگی های آن سطح صاف، شفافیت خوب، چگالی بالا، استحکام کششی قوی، کشش کوچک، مناسب برای چاپ، مقاومت در برابر رطوبت و روغن است که عمدتا در مواد غذایی استفاده می شود.

soft box packaging 2-penart