کارتن

کارتن یا کارتن مادر جعبه هایی هستند که به جهت حمل و نقل راحت تر و مستحکم تر بسته های کوچک طراحی شده اند و انواع آنها بر اساس ضخامت مقوای بکار رفته در آن بر اساس فلوت سنجیده میشوند.

فلوت به موادی اطلاق می شود که بین تخته های آستری جعبه کارتن قرار دارد. ساخت فلوت به دوام بیشتر کارتن و تحمل فشار بیشتر کمک می کند. به جهت استحکام در فرو رفتگی جعبه  و ارتفاعی که جعبه ها می توانند برای حمل و نقل روی هم چیده شوند از فلوت های بالاتر استفاده میشود.

فلوت C به عنوان یک فلوت همه منظوره، حدود 41 فلوت در هر پا دارد و خواص بالشتک، روی هم چیدن و چاپ خوبی را ارائه می دهد. برخی از کاربردهای رایج بسته بندی عبارتند از کارتن های حمل و نقل، حمل و نقل شیشه و مبلمان و …

carton 1-penart

انواع فلوت در کارتن:

A-flute : فلوت اصلی برای جعبه های راه راه، ضخیم ترین با بالاترین اندازه قوس، مناسب برای اقلام شکننده/ظریف، 36 فلوت در هر پا. 

B-flute: برای بسته بندی مواد غذایی / خرده فروشی / چاپ سفارشی استفاده می شود، دومین اندازه قوس، استحکام خوب در انباشتگی و مقاومت در برابر خرد شدن، مناسب برای محصولات کنسرو شده و 49فلوت در هر پا. 

C-flute : متداول ترین فلوت جعبه راه راه، خاصیت بالشتک / روی هم چیدن / چاپ خوب، برای حمل و نقل / بسته بندی نمایش جعبه راه راه، مناسب برای شیشه / مبلمان / لبنیات، 41 فلوت در هر پا.

E-flute :  فقط 25 درصد ضخامت فلوت C است که به شما امکان می دهد اندازه جعبه را کاهش دهید و فضای ذخیره سازی را ذخیره کنید. ترکیب بالشتک و باریکی به این معنی است که فلوت E می تواند جایگزین کارتن های تاشو معمولی یا ظروف فیبر جامد شود.

carton 2-penart

 

 F-flute: بسته‌بندی کوچک/سفت‌تر، سازگار با محیط‌زیست/محتوای فیبر کمتر، به نظر می‌رسد با ارزش بالا، ساختار محکمی را ارائه می‌دهد، برای جعبه‌های چاپی سفارشی و بسته‌بندی خرده‌فروشی استفاده می‌شود، مناسب برای جعبه‌های لوازم آرایشی/جواهرات/کفش، ۱۲۸ فلوت در هر پا.

پن‌آرت در زمینه تولید انواع ابعاد کارتن مادر میتواند بهترین مشاور شما باشد.