چاپ فلکسوگرافی

چاپ فلکسوگرافی که معمولا به آن «چاپ فلکسو» میگویند، امروزه به پرکاربردترین فناوری چاپ در صنعت چاپ لیبل تبدیل شده است و ترکیبی بهینه در کیفیت، بهره وری و انعطاف پذیری ارائه می دهد.

چاپ فلکسو با نوآوری های متعدد به طور قابل توجهی تکامل یافته است. این پیشرفت‌ها همچنان آن را به یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای تولید سفارش‌های بزرگ از برچسب‌های سفارشی با کیفیت بالا با سرعت‌های بالا تبدیل می‌کند.

چاپ فلکسوگرافی تکنیکی است که از یک صفحه چاپی انعطاف پذیر استفاده می کند. در گذشته این صفحات چاپی از لاستیک ساخته می شدند و امروزه مشاغل از صفحات چاپ فتوپلیمر انعطاف پذیر استفاده می کنند.

 

flexo machine-penart

صفحات در اطراف سیلندرها روی یک پرس وب پیچیده می شوند. صفحات جوهر شده دارای یک تصویر برجسته هستند و با سرعت بالا می چرخند تا جوهر را از طریق سوراخ های کوچک از رول آنیلوکس به زیرلایه منتقل کنند. هر رنگ به یک صفحه چاپ متفاوت نیاز دارد. با توجه به پیشرفت رول های آنیلوکس، صفحات چاپ، جوهرها، و ماشین چاپ از جمله، می توانید تصاویر را با تعداد خطوط بالا در فلکسو چاپ کنید.

چاپ فلکسو منحصر به فرد است زیرا به خوبی با مواد مختلف سازگار است (مانند پرس فلکسو چند لایه EF خودمان که روی فیلم نازک، کاغذ، مقوا، آستین کوچک، قالب، لوله و بسته بندی انعطاف پذیر چاپ می شود) و می تواند از طیف وسیع تری از جوهرها از جمله آب استفاده کند. جوهرهای مبتنی بر UV و جوهرهای UV. از آنجایی که این نوع چاپ پایدار است و قابل انطباق است، تقریباً روی هر نوع بستری مانند پلاستیک، فلز و کاغذ قابل چاپ است.

flexo machine 2 -penart

انجام تغییرات در نسخه های مختلف این نوع چاپ دلیل خوبی است برای این که چاپ فلکسوگرافی رایج ترین تکنیک شده است. در پن‌آرت، ما به طور منظم با مشتریان در تماس هستیم تا نیازهای تکنولوژی چاپ در حال تحول آنها را درک کنیم و راه حل های نوآورانه ای برای بهبود فرآیند چاپ و تجربه مشتری ایجاد کنیم.

اگر سؤالی در مورد چاپ فلکسو دارید یا می خواهید در مورد این بدانید  که آیا این نوع چاپ برای بسته بندی محصول تجارت شما مناسب است ، با یکی از متخصصان پن‌آرت تماس بگیرید. 


flexo machine 3 -penart